c5myxfm8kj c5myxfm8kj
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-pint bucket of paint costs $11.08. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

solve equation 3k+45=8k+25
During the financial crisis of 2008, the price of a barrel of Brent crude oil fell from a high of $140 per barrel to around $50 per barrel. What is the percenta
find cp if so =rs 800 and loss% = 10%​
At the end of a card game, James scored −16 points, and Alexis scored −10 points.Write an inequality to compare the points James and Alexis scored
What is Product cost
Three airports have a total of 240.8 240.8 million annual arrivals and departures. The second airport has 14.1 14.1 million more arrivals and departures than
Please help! Answer choices are 0 2 14 7
Which of the following American values was expressed by Jefferson in this excerpt?
ons A swimming pool has 411 gallons of water in it and is leaking. The change in the amount of water is - 13 gallons per hour. How many gallons of water will th
In 150-200 words, compare the Acts of Dismay to the Intolerable Acts. Which group of acts had the most immediate impact on the revolution against Britain and wh