aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A wheel makes 1 and 8/5 revolutions per minute. If it rotate for 39 minutes how many revolutions does it make
Who is the hierarchy in the structure of the house
what time does the author create with the word choice ? the yellow wallpaper the color is repellent, almost revolting; a smoldering unclean yellow, strangely f
Who are some of the religions important figures? Islam
why did European nation want to colonize africa?
a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
How do you solve the questions Plzzzzz I really need help
find the percent of increase. 1. original price: $60 retail price: $84?
Evaluate the limit. Shown above a. 1 b. 2 c. 1/2 d. limit does not exist Please select the best answer from the choices provided a) A b) B c) C d) D
What is the value of 4(x+y)−1+2z when x = 3, y=12 , and z=−1 ? Enter your answer in the box.