anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

a test has 24 questions worth 100 points. The test consists of true and false questions worth two points each and multiple choice worth 6 Points each how many e
What is a digestive system used for? *
Sugar detected in the urine sample would be documented as ____________________. 5 points A normal finding Glycosuria Ketonuria Hyperglycemia
Consider the triangle.
Why do governments write laws?
What is the slope of the line with the equationy = -3x + 4​
As a boy was it a balloon its volume increases
does this graph represent a function? explain.
Adonis decides to take a very logical approach and develops a marketing campaign idea centered on information and evidence that streamlining electronics recycli
How did Japan change politically after world war 2