starfox5454
starfox5454 starfox5454
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

At a local pizza place, the cost of a large cheese pizza is $13.99. Each additional topping is $1.25. You order a large pizza, and it cost $16.49. Describe the pizza you ordered.

Respuesta :

aliciannal590
aliciannal590 aliciannal590
  • 04-06-2019
A cheese pizza with two toppings added onto that... because you have 13.99 and 1.25.. $1.25 plus 2 equals 2.50 and 13.99 plus 2.50 equals 16.49
Answer Link

Otras preguntas

what is the primary lesson that wiesel teaches us in night? choose specific characters and scenes which convey this lesson
find the area of a rectangle whose length is 15 meters and whose width is 7 meters. A. 150 m2. B. 44 m2. C. 105 m2. D. 22 m2
Describe the function of each structure. Human Whale Cat Bat Bird Crocodile HELP PLEASEE
principais indústrias da Terceira Revolução Industrial
Discuss the advantages of both internationalism and isolationism.
what is the least common multiple of 12 and 8
What defines a species' niche? i. abiotic factors ii. biotic factors iii. food web?
Help with 35 both parts please
Find the outlier. 73,69,76,107,80
Martina is concerned about the introductory speech she has to give for the guest speaker at her banquet. according to your textbook, what should martina keep in