londonrae17
londonrae17 londonrae17
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Lopez bought 6 rosebushes at Lowes for $22.08. What is the unit cost of one rosebush?

Respuesta :

lucyyoung000 lucyyoung000
  • 12-11-2020
it will be $3.68 for each rose bush because if she bought 6 of them for $22.08 then 22.08/6=3.68
Answer Link

Otras preguntas

Question What is an included angle?
Write 2566324 in scientific notation​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
The functions f and g are defined as follows.
Does anyone know Hindi if yes I need help
Select ALL the correct answers. How did the United States fill jobs after troops were sent overseas to fight in World War II? Soldiers were quickly brought back
Find the horizontal asymptote of : Pic is at the bottom
I need help with this algebra problem!!! 28x+15y=7230
what recyclable materials are used to produce these products? name of material.ETO PO SASAGUTAN I I / I \ I I I IPENC
The German war strategy (Schlieffen Plan) in France requiredspeed aid from the British navy superior numbers surprise attack ​