LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

what time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25
16 increased by twice a number is -24. Find the solution??
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
Buck drove 220 miles in 5 hours. What was his average rate of speed?
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area
How do u write 6 more the 7 times a number is 41 in algebraic equation??
The neolithic revolution is most closely associated with....
Al washed a car in 6 minutes. Fred washes the same car in 8 min. How long dies it take Al and Fred to wash the car together?
What is the lateral area of the rectangular prism? Assume the prism is resting on its base. A. 135 in2 B. 270 in2 C. 300 in2 D. 310 in2
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality