affiyasaada affiyasaada
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Liam bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $2.13 and a 3-pack of juice bottles. The total cost before tax was \$9.45 . Write and solve an equation which can be used to determine , how much each bottle

Liam bought snacks for his teams practice He bought a bag of oranges for 213 and a 3pack of juice bottles The total cost before tax was 945 Write and solve an e class=

Respuesta :

ryleeporter48 ryleeporter48
  • 11-12-2020
2.12+3x=9.45
each juice was about $2.44, so your answer was correct!
Answer Link

Otras preguntas

Washington's main objective as President of the United States was to: A. maintain his power and get reelected B. keep peace between the northern and southern st
what is quotient of a number 21
in what ways did the sea shape Greek culture, Myth, economy, and trade?
What was California coastline created by
What mass of Al contains the same number of atoms as 33.5g of Au
As Hitler gained power and rearmed Germany’s military forces, Germany formed an alliance of “Axis Powers” with __________.
How did early photosynthetic organisms change Earth’s atmosphere?
Explain how ancient Egypt was isolated from other cultures by natural border
Where would one most likely find a glacier-carved lake?
What issues did cartoonists like Joseph Keppler portray through their illustrations?