msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

where do most pollutants enter the body through?
what is contextualization?
What freedoms where given to all people in the First Amendment?
how do people in Italy use there natural resources
Calculate an estimate for the mean temperature
Express the set in roster form.{x|x is a natural number multiple of 5}
angie has 12 feet if string.She will cut the string into equal lengths of 5 inches each.How much string will be left after she cuts as many of these lengths as
A pencil is dropped from the roof of the school what is the speed after 3s down is the negative direction. I'm confused on what equation to use
what takes place when you inhale and exhale
please help me write the following sentences correcting any incorrect word choices. 1- We will ad his order to the list. 2- Jack will advices us. 3- The keys fe