marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

What does a Punnett square show?
After the publication, Mary Shelley famous said she wanted to write a story which would reveal the mysterious fears of human nature and awaken a thrilling horro
C.Read the statement and identify what kind of sentence it is. 11. Even though Angie ordered it, her book did not arrive is a ________. A. complex sentence B. i
How do you solve this??
In order to work as a lifeguard, you need a special ___. A. conversation B. prediction C. qualification D. career
In Arizona, monsoon season generally runs during the summer months heading into September. The heaviest rainfall in Arizona usually occurs during the months of
If Congress had no power to raise money, how did that affect the value of the currency it issued?
1. a circular table with a radius of 18 inches is going to be covered with 2 in2 tiles. how many tiles will be needed to cover the top? 2. Mr Jones wants to add
The Science Club went on a field trip. The members paid $60 for transportation plus $15 per ticket to the planetarium. Choose an expression to represent the to
Please help me on this question!