brianargibson11
brianargibson11 brianargibson11
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce packages of cashews costs 12$
What is the cost per ounce of cashews?

Respuesta :

lynijahholmes08 lynijahholmes08
  • 15-01-2021
Of course it would be about 3.75 an ounce
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

12/16 =.75

Answer Link

Otras preguntas

Think about what happened to Standard Oil. Write a paragraph in which you explain whether or not you agree with the actions taken by the government to interfer
I need help with my math hw
When Hitler's forces invaded _________________ Great Britain and France had no choice, but to declare war on Germany. Poland Austria Sudetenland Denmark
A person you know has just started experiencing delirium tremens. "the dts" will probably last:
What happens to a virus that manages to cross the blood-brain barrier and enter the brain?​?
Find (gOf)(3) f(x)=3x-2 g(x)=x^2
In a neutralization reaction between sodium hydroxide,naoh and hydrochloric acid,hcl,the salt produced would be
what are the main hearths of the world?
The distribution of fat on the body influences the risk of development of heart disease. a. True b. False
Describe how cooperativity of oxygen binding in hemoglobin is advantageous for the transport of oxygen from the lungs to the tissues and why myoglobin would not