ninaogallegos
ninaogallegos
15-01-2021
Mathematics
contestada
Find the unit rate.
Please help ty! :)
Respuesta :
yolett27
yolett27
15-01-2021
Answer:
0.008333 Servings per Calorie
Step-by-step explanation:
Answer Link
kageyamaammie
kageyamaammie
16-01-2021
divide 240 by 2. your answer is 120!!
120:1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
shelly biked 21 miles in 4 hours
Write the equation of a line with a slope of 4 and a y-intercept of −3. 4x + y = −3 4x – y = −3 y = −3x + 4 y = 4x − 3
How many solutions are there to the following system of equations? 3x-9y=0 -x+3y=-3 A. 0 B. 1 C. Infinitely many
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. At the far end of the lobby were two professional musicians. B. Beyond the city limits is many expen
The internal conflict in “The Colomber” by Dino Buzzati happens __________. between Stefano and the colomber between Stefano and his father within Stefano withi
Which word in the sentence does the adverb modify? I would feel almost happy about a shorter vacation. A. would B. vacation C. feel D. happy
The factory does not produce as many tires as it should. Which sentence uses the word produce in the same way it is used above? He was able to produce a microph
Which rate is the best deal for a package of peanuts? A. $1.02 for 35 g B. $1.40 for 50 g C. $2.05 for 75 g D. $2.25 for 80 g
Which of the following questions can be answered scientifically? 1) Should we just let the river flow where it wants? 2) What can be done to stop erosion? 3) Is
Help Please. Which sentence contains a prepositional phrase? A. A fire blazed below. B. Turn that log over. C. The weather is miserable outside. D. Those sungla