litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct equation to represent the problem and solve. apollo purchased a four pack of 50-watt light bulbs. he then bought eight more value packs of 75
Sammy drew a rectangle that was w inches wide. The length was 4 inches more than the width. Which expression below represents the perimeter. A)w + 4 B)2w + 4 C)
Which region of Mexico is best for growing crops? A. Baja California B. Southern Mexico Plateau C. Yucatan D. Northwestern Mexico I need help quickly!
Unit circle , finding the angle please help
What’s the difference between de niño and de pequeño?
How do I do y=8x and graph it
When you define a table's primary key, the dbms automatically creates a(n) _____ index on the primary key column(s) you declared?
What atmospheric conditions might have preceded and thus set the stage for this wildfire?
We will win our freedom because the sacred heritage of our nation and the eternal will of God are embodied in our echoing demands. Which statement best explain
Define states rights