Jason2102 Jason2102
  • 14-11-2016
  • Mathematics
contestada

A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?

Respuesta :

lady211 lady211
  • 14-11-2016
4.25 + $2.89.= $7. 1 4
Answer Link

Otras preguntas

Is fire actually hot and why do we call it hot; is it a classification for when something burns you.
Which two countries remained undefeated by Napoleon?
How does blood chemistry affect aggression?
why is this organism able to spread so rapidly in its new ecosystem? ( the organism is a zebra mussel )
Complete the sentence: Yo Quiero blank Una bicicleta.
minimize the objective function P=20x+16y
For the speaker of “Mending Wall” by Robert Frost, what does the wall symbolize?
The world's largest state in terms of territorial extent is ________.
Where do I put a colon in the sentence The artist showed me how to make lavender Mix blue, white, and a little red.
The word BURY turns out to be very important in this story. How? Why is it IRONIC? Read very carefully. The text is called, “Penny in The Dust” (15POINTS)