Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

President Jackson supported the Indian Removal Act, which forced all American Indian tribes east of the Mississippi River to pan for gold and share the proceed
What is the slope of the line that passes through the points (-2,-1) and (4, 3)? Show Your Work
university of colorado internal medicine residency
how do you get out of doing work and still get an A
okok I'll try to get it myself but plssss help mee (brainliest) Which statement accurately describes how to perform a 90° clockwise rotation of point A (1, 4) a
Pls help 19 a. 100 pts
How do I increase and decrease by 10 and 15 percent
about 40 percent of the energy content of nutrients is captured as atp. the remainder is lost as __________.
At the newest aminated movie,for every 9 childern there are 4 adults. There are a total of 39 children and adults at the movie.how many childern are at the movi
Find the measure of the exterior angle.