tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Costco sells a 10-lb bag of beans for $35.20. How much will you pay per pound?

Respuesta :

ricaldebasultoj
ricaldebasultoj ricaldebasultoj
  • 12-04-2021
You pay $3.52 per pound
Answer Link
tremendin2014 tremendin2014
  • 12-04-2021

Answer:

3.52 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Please help verify the identity of cos (x+ -5pi/4) = -sqrt2/2 (cos x + sin x)
Iodine-131 is used to treat a hyperactive thyroid gland. the half-life of iodine 131 is 8.02 d. If a hospital receives a 215.25 g shipment of iodine 131, how mu
What is the fourth term of ( 3x + y ) ^4
Whats the area of a parallelogram with a hight of 4cm and a base of 16cm
In Figure 1, ABCD is a rectangle with AB = 12 cm and BC= 7 cm. AK= BL= CM= DN = x cm. If the area of KLMN is 54 cm², find x.
(b) Annette has some money in two denominations only. Fifty shillings notes and twenty shilling coins. She has three times as many fifty shilling notes as twen
Match the suffix to the base word. 1. trouble 2. profit 3. vigor 4. help 5. hero 6. manner 7. govern 1. ment 2. ful 3. ic 4. ism 5. able 6. some 7. ous WILL
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
Select a figure from the options which will continue the same series as established by the problem figures.
A pencil is 712 inches long. How long is the pencil in centimeters?