abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE FILL IN THE BLANKS IM DYING OMGGGGG
how much is in sixty fluid ounces
I need to know the value of y
A client experiences expressive aphasia as a result of a brain attack (cerebrovascular accident, cva. the client's spouse asks whether the client's speech will
in Virgil's class, there are 4 girls for every 5 boys. There are 27 students in the class. How many are girls?
An example of data that a historian would use is _____. weather data pictorial data mineral data
Mrs.Bunn had 20 basketballs to inflate. She filled 12 of them. What percentage did she fill??
Hassan ali has made an investment that will pay him $11,455, $16,376, and $19,812 at the end of the next three years. his investment was to fetch him a return o
What is one of the drawbacks to the use of solar energy for generating electricity? A. The needed equipment is expensive. B. Solar energy is expensive.
In this typical animal cell, which structure would be used for locomotion?