makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

if carpet cost $7 per square meter how much will it cost Clarence to carpet the den​
Solve for x and y in a 30 degree triangle with the botton side being 16 square root 3
what are the three main jobs of the digestive sytem
What transformations were applied to the graph of the parent function y=tan(x) to produce the function graphed below? A. a horizontal compression to produce a p
Only a living organism exhibits all of the characteristics of life
Which is the correct sequence of fossils as evidenced by the fossil record?
Liam has 51 stickers he has 3 time as many sticker as jade how many stickers dose jade have
what role did imperialism play in shaping the world
Which of the following career roadblocks is completely out of your control
Gatorade thirst quencher displays the letter g front and center along with the brand's iconic bolt. according to the company, "g represents the heart, hustle, a