yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help meeeeeeeeee
first to answer gets brainleist
Which country proposed the 14 points
WHy the founding fathers created a bad system?
Why did settlers from the United States move to the Great Plains? | A they had nowhere to go. | B there was lots of riches to find on the Great Plains. | C nat
Describe the error in this computation (doing math) AND tell me how to fix the error by giving me the correct steps and solution
(5.4x-8.83) - (3.9x + 6.7)
Michael went on a hike and recorded his elevation. In total, he went up 14.26 kilometers and went down 11.86 kilometers. His friend Andre did a different hike,
why is freshwater beneficial to plants ​
what's 1.5 :- 56[tex] \div 52[/tex]​