aestheticmoonlightaa
aestheticmoonlightaa aestheticmoonlightaa
  • 02-04-2022
  • Mathematics
contestada

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the
total cost of her ribbon to the nearest cent?
Fill in the blanks with an operation symbol and a number to complete the
equation.
4.25___$1.59 = $_

Lola bought 425 yards of ribbon The ribbon cost 159 per yard What was the total cost of her ribbon to the nearest cent Fill in the blanks with an operation symb class=

Respuesta :

nadjadzeletovic
nadjadzeletovic nadjadzeletovic
  • 02-04-2022
4.25•$1.59= $6.76
Answer: multiply
Answer Link

Otras preguntas

11) V = tr2h solve for r2​
Which graphs show a proportional relationship? Select all that apply.
what was 6 reason to move west during westward expiation
Liquids have a density greater than 1 g/m?Sometimes true? True? never true?
Mann idkkkk at all 2+2 is Idk
students from three grade levels were surveyed
Elements with similar ________________ are located near one another in clusters in the periodic table.
Enter the improper fraction as a mixed number. 23/9
what is a compound? Claim
Change the following sentences as indicated in the bracker1. My friend is easily upset by unkind remarks. (into active)2. A friend told me the news this morning