meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Which solution set satisfies the inequality w + 19 > 5?
Can someone please help me with #4-8
What is the solution to the system of equations? (5, 0) (0, 5) (0, –5) (–5, 0)
find the cooridantes of the vertices of each figure after a dilation with the given scale factor k.then graph the original inage and the dilation.S(-2,1) U(0,1)
What are some factors that control the carrying capacity of Earth?
Who was the first republican presidential candidate which political party did Abraham Lincoln belong to when he became president
A triangle has an angle that measures 40°. The other two angles are in a ratio of 11:17. What are the measures of those two angles?
what happened to the whitman mission and why?
(HELP DUE TOMORROW) what led to the downfall of the empire of Ghana?
Solve 3x − 5y = 17 9x − 15y = −4