midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could represent a single-replacement reaction?element + element = compoundcompound = element + elementelement + compound = element + comp
Which of these statements describes a process that is shared across all species in all three domains (Archaea, Bacteria, and Eukarya) and indicates a common anc
Tom is 4 more than twice Andrews age Sara is 8 less than 5 times Andrews age if Tom and Sara are twins how old is andrew
What implicit detail can be inferred from the sentence below? Simon, Hillary, and their families were taking a vacation together before middle school started n
25. is 3+2n=4n+7 27. is 2(3+2x)=3(x-4) 29. is 8x-(3x+2)=3x-10 34. is 1-1/2x=6 43.is 1/2 +2/x=3/4 51. is x/x-1 +3=2/x-2 57. is 5/2x-3 +3/x +5 59. is 6t+7/4t-1=3
Homework 1/3 Marks a) Find the value of x. 6 x 6 x 6 x 6 x 6 x 6 x 6 = 6X b) Find the values of y.
How has the meaning of the word wife evolved?
Why does Edwards use the word provokedinstead of the word angered in this passage?​
What are some of the unique organelles that only one plant cell have
Imagine a small child whose legs are half as long as her parent's legs. If her parent can walk at maximum speed V , at what maximum speed can the child walk? a-