blameashh
blameashh blameashh
  • 11-03-2017
  • Mathematics
contestada

write a real-word problem that can be represented by the equation 224=3.5r. Then solve the problem and explain the solution.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-03-2017
This is your answer One pound of meat costs 3.50$. If the total is 244$, how many pounds of meat have you bought?
Answer Link

Otras preguntas

If i start with 0.0350 l of a 12.0m hydrochloric acid solution, and dilute it with water to a new volume of 12.0 l, what is the new concentration?
A “score” is twenty. Calculate the number of years in “four score and seven.” Then go back from 1863. What year is Lincoln referring to? a. 1607 b. 1776
What fractional part of a day do you spend sleeping if you sleep 8 hours per day? A. B. C. D.
When a consumer purchases a product, a demand is created for this item to be __________ by the merchant?
what is the preservation technique that attemps to remove moisture
A square mosaic is made of small glass squares. If there are 256 small squares in the mosaic how many are along an edge?
Will someone please solve this. Give answer in form of square root.
Is it ok to give a website your zip code?
Of mice and men major conflicts and obstacles?
What is the population of portmagee ireland 2016?