bekah27
bekah27 bekah27
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent 2 dollars for 3 cookies. How much per cookie?

Respuesta :

nicolex nicolex
  • 12-03-2017
$1.50 per cookie. 

To get this answer, divide 3 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

does anyone have any drawing tips for me?
When did slavery end in the United States? A. the end of the 1800s B. the beginning of the 1700s C. the middle of the 1800s D. the end of the 1900s​
in what ways did native peoples transform north american environment
What is the value of x in the equation below? What is the solution to the equation -2.5(x-4)=-3x+4? x=-28 x=-12 x=12 x=28
2 of the 36 students in Ian's grade have a pet. What is the ratio of the number of students who do not have a pet to the total number of students? Write your an
Which of these strategies for editing a paper were discussed in your lesson? Choose all that apply.Which answer sounds like a universal theme you might find in
What are Timmys character traits in the sandlot
There is a mound of g pounds of gravel in a quarry. Throughout the day, 300 pounds of gravel is added to the mound. Two orders of 500 pounds are sold and the gr
Identify and enumerate the different elements of artistic expressions​
help meeeeeeeeeee pls​