fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What is ​ 17\5 ​ as a mixed number in simplest form?
round 141 decimal point 999 to the nearest tenth hundredth ten and hundred
whats 3.341 rounded to the nearest whole number
Which factor is a component of skill-related fitness?
lara sees her colleague taking a bribe from a customer. what should she do?
Barry has 18 more marbles then Heidi. If Barry has 92 marbles, write and solve an equation to determine the number of marbles Heidi has.
_____ communication is a process in which three or more people interact with each other to reach a goal
a political system that separates the lawmaking and law enforcing branches is called what
is the sixteenth centrey A.D. made up of the years 1601 A D through 1700 AD
10 exponent 5 equals?