babababnajahsbs babababnajahsbs
  • 13-04-2017
  • Mathematics
contestada

If 1 1/4 pounds of bananas sell for 80 cents and 1 1/3 pounds of apples sell for 90 cents which fruit is cheaper and why?

Respuesta :

PokeMan57
PokeMan57 PokeMan57
  • 13-04-2017
It would be the apples because it's more for less per amount.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=
List four methods that can be used to separate mixtures and give an example of each method?
How do you multiply to find an equivalent fraction of. 3/10
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
List four methods that can be used to separate mixtures and give an example of each method?
what is 33 1/2 of 24 and 37 1/2 of 80 and finally, what is 66 2/3 of 45
How do you multiply to find an equivalent fraction of. 3/10
I Am A Number That Is Double The Product Of 2 And 7. One Of My Factors Is 7 What Is My Other factor
answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=