dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Select the equation that is the inverse of the given function. f(x) = x-3/5 O f¹(x) = 5x + 15 O O f-¹(x) = 5x +3 O f-¹(x) = 3x - 5 ○f-^1(x)= -5/3x DONE ✔
1. Essay. For this activity, you will not need to perform the experiment, just chose one similar to the one shown in the Observing Changes in States of Matter v
CAN SOMEONE HELP WITH THIS QUESTION?✨
Using your Argumentative Writing Planner and the knowledge you've gained from this lesson, type your introduction paragraph with a hook, general information, an
what is the equivalent radical to s3/2
calculations for circles golden swimming pools
1. How is the United States of America defined as African Americans? 2. Explain how African American Experience has or hasn't changed people's understanding of
Bonjour j'ai ce commentaire a faire en Français, pouvez-vous m'aider s'il vous plait? C'est noter et il ne faut pas recopier sur internet car sinon c'est -5 poi
a b) financing cycle 8. Which of the following is a function of an AIS? a) reducing the need to identify a strategy and strategic position b) transforming data
What is the equation of the line in slope-intercept form? Write your answer using integers, proper fractions, and improper fractions in simplest form.