Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of the sphere m? Round your answer to the nearest hundredth
help me solve this and thanks !
PLEASE HELP i accidentally gave the wrong person the brainliest is there any way i can undo this
What is the area of a rectangle with the dimensions of 10 inches for the height and 5 inches for the width?
4 As water and sulfuric acid are mixed together the temperature of the mixture becomes very hot. Select the statements that best describe why this happens. Assu
5. In a food web, what is the role of detritivores and decomposers and at what level do they work?
list 5 negative effects collecting or burning fossil fuels has on the enviroment
A painter leans a 12-foot ladder against a wall. The angle of elevation of the ladder is 55.
Which measurement is equivalent to 300 millimeters ? ​
PLEASE HELP ME ILL BRAINLIEST YOU