HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

The _________ are currently the majority party in the texas house, and the __________ are majority party in the texas senate.
How many members of the memphis mafia are interviewed in this clip? six nine eight five three seven four?
¿qué influencia tienen los dibujos animados como dora y diego?
Escoge el verbo correcto para cada espacio en blanco (Choose the correct verb for each blank space) Ayer mi amiga me _________ una sopa de camarones y _________
Read this job description: As a copywriter, the candidate will prepare and proofread advertising copy for use in publications and broadcasts and will write prom
A worker drops a wrench from the top of a tower 92.6 m tall. What is the velocity when the wrench strikes the ground? The acceleration of grav- ity is 9.81 m/s2
my question is 7/8*8/9
Professor rodgers examined survey information on people who were 65 years old and older. he found the average level of happiness reported increased from 1982 to
On the first night of his journey away from home, jacob heard god speak to him in a dream at bethel. a. True b. False
help help help help help help help help me me me me me me me me me me me me me