GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

ANSWER FAST 2(7x + 4y = 14x +
Find the 50th term of the following arithmetic sequence 5, 9, 13, 17?
I need help with this.
Why did the founders want a small federal government??
Explain the influence of inflationary expectations on consumption expenditure​
Find the slope and y intercept (please show work)
find the value of x and y <1=(10x) <2=(10y+20)<3 =100 ​
Help help help help help help help help help help help help
The mean of 3 numbers is 7.two numbers are 4 and -5 Find the third number
the meaning of crises​