madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are possible reasons your resting heart rate may be higher on a given day?choose all that apply A.hair color B.caffeine C.stress D.appe
Tú una estudiante de Argentina.
Two parallel lines, e and f, are crossed by two transversals. Horizontal and parallel lines e and f are cut by transversals c and d. All angles are described cl
Shelley's lamp is 8 inches shorter than her closet. Her closet is 82 inches tall. How tall is Shelley's lamp
Which of the following is true concerning land management methods for corporations. a. The best strategy is a combination of government regulation and voluntary
Airline ticket : $ 250 salestax:7.5%
If M(-2,5) is the midpoint of AB and the coordinates of A are (4,7), what are the coordinates of B?​
How many electrons does an atom need in its outer shell in order to be stable?
Which of the following describes an element? Choose all that apply. Gold is an example. Salt water is an example. Different components in a fixed ration. There
Which verb form best completes the second sentence? Hoy está lloviendo. Y mañana también _______ llover. A. va a B. ir a C. está D. será