emilygutierrez1222
emilygutierrez1222 emilygutierrez1222
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ballon?

30 cents per balloon
33 cents per balloon
3 dollars per balloon
2 dollars per balloon​

What is the cost per ballon30 cents per balloon33 cents per balloon3 dollars per balloon2 dollars per balloon class=

Respuesta :

AnnoyingDog2006
AnnoyingDog2006 AnnoyingDog2006
  • 13-10-2020
$3 per balloon

Divide the total cost by the number of balloons in order to find how much a single balloon would cost.
Answer Link

Otras preguntas

Tell whether the set is closed under the operation indicated.If not closed, provide a counterexample.1.) integers under addition                            2.)
What is a Roman God's fiery mountain?
Louann and Carla received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Louann got 14 multiple choice questions correct and received
18x-(8x-7)=67 what does 'x' equal in this equation?
3. Bursting through the door, the flustered mother mother screamed uncontrollably at the innocent teacher who gave her child an F. Tone:______________________ C
A train travels at a speed of 30 mph and travel a distance of 240 miles. How long did it take the train to complete it's journey?
36 is what percent less than 48?
solve y+4x=12 3y=8-12x
Help!! Please I need help on understanding this.Simplify the expression –4(x – 7) + 3(x + 9).
Angelina bought a 64 ounce can of lemonade mix. She uses 4 ounces of mix for each pitcher of lemonade. How me pitcher of lemonade angelina make from the can of